Argan Nedir? Argan Yağının Faydaları Nedir?

4 ay önce tarafından yazılmıştır.

Sadece Fas’ın güneybatısında yetişen, Türkiye’de Fas zeytin ağacı olarak bilinen, boyu 15 metreye kadar ulaşan, çiçekleri sarı ve yeşil renklidir. Meyvesi sert kabukludur.  Bu meyveden argan yağı elde edilir.

Argan yağı birçok doğal işlem sürecinden geçerek oluşur. Bu sürelere bakacak olursak; argan meyvesinin öğütülmesi, hamur kıvamına getirilmesi, daha sonra bu hamura su eklenerek yoğrulmasının ardından, argan yağı hamurun üzerine çıkar.

Argan yağı yüksek miktarda E vitamini içermektedir. Cilt altı yağı ve steroller gibi çeşitli bileşikler içermektedir. Omega 6 ve Omega 9 yağ bileşenleri bakımından da zengindir. Fas kadınları tarafından yıllarca hem sağlıklı beslenmek hem de güzellik için kullanılmıştır.

Argan yağının faydaları

1-Cilt bakımı için kullanılır.

Kırışıkları azaltır, cildin sıkılaşmasını sağlar. Gözaltı kırışıklarında kullanılabilir. Sivilce tedavisinde kullanılabilir. Cildin yumuşamasını sağlayarak taze, yumuşak, canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Güneş, stres, çevre kirliliği gibi cilde olumsuz etkilerde bulunan faktörleri ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ciltteki tahriş ve iltihapları azaltabilir. Vücut çatlaklarına iyi gelebilir.

2- Saç bakımı için kullanılır.

Argan yağı yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık etkisi sağlar. Saç kırıklarının oluşmasını önler. Saçları besler ve sağlıklı olmasını sağlar. Saçın nem dengesini korur. Saç bakım yağı olarak kullanılabilir.

3-Tırnak bakımı için kullanılır.

Argan yağı tırnak yapısını güçlendirir. Tırnak etlerini güçlendirir. Tırnakların çatlamasını ve kırılmasını önler.

Argan Yağı Kullanımı

1-Argan yağı cilt için kullanımı şu şekildedir. Temizlemiş olduğunuz cildinize sadece birkaç damla, gece yatmadan önce veya gün içerisine yüzünüze uygulayabilirsiniz. Argan yağını parmaklarınıza damlatın ve yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayın.

2- Argan yağı vücut için kullanımı ise duştan sonra vücudunuza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.  Uygulamadan önce avucunuzu biraz birbiri ile ovuşturun, böylelikle yağ hafif ısınmış olur ve daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

3- Argan yağı saç için kullanımı ise argan yağını saç diplerinizin tamamına ulaşacak şekilde kafa derinize dökmeniz ve daha sonra masajlarla yağı saç diplerinize iyice yedirmelisiniz. Daha sonra havlu ile saçlarınızı sarın yarım saat sonra yıkayın.

4- Argan yağı tırnak için kullanımında limon suyu ve argan yağını eşit miktarda karıştırmalı ve tırnaklarınızı içerisinde 15 dakika kadar bekletmenizi tavsiye ederiz.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik ve Güvenlik | İletişim |
Sağlık ve Kozmetik Kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı , eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği , tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesini yasakladığından ürün açıklamalarını yazmak yasaktır. Argan yağı sitesi aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu ARGAN YAĞI SİTESİ'NE ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.
magnezyum yağı megamax epimedyumlu macun vpills gold isveç şurubu Whatsapp'ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?