cilt-guzelligi
Cildinizde oluşan ve hem canınızı yakıp hem de kötü bir görüntü oluşturan sivilceleri hiçbir zaman sevemedik. Cilt yüzeyinde bulunan bir bakterinin yağ kanallarına girmesiyle sivilce oluşur. Cilde çok ellemek ya da sivilcelere dışarıdan bir maddeyle müdahale etmek bu bakterilerin yağ kanallarına girmesini kolaylaştırır ve sivilce oluşuma fazlalaşır.

Yağ oluşumundan dolayı olan sivilceler kadar stres yüzünden oluşan sivilcelerde vardır. Stres esnasında vücudun hormon salgıladığını ve bu hormonun da sivilce oluşumuna katkı sağladığı gözlemlenmiştir.

Sık sık yıkanan ciltte sivilce oluşmaz gibi bir düşünce doğru değildir. Tam aksine sık sık yıkanan cilt nem kaybeder ve vücut yağ oluşumunu hızlandırarak sivilce oluşumunu arttırır. Bu nedenden dolayı cildi günde 2 kere yıkamak yeterli olacaktır.

Argan Yağı’nın Sivilcelere Etkisi Sizi Şaşırtacak

Argan yağının adını son zamanlarda sıkça duyuyoruz. Peki ama nedir bu Argan Yağı? Öncelikle argan yağının elde edildiği ağaçlar sadece Fas’ta yetişiyor olması şimdiye kadar adını duymamamızın sebeplerindendir. Her zaman yeşil kalan bu ağaçların ömrü 150 ila 450 yıl arasında! Bu ağaçlar argan yağının elde edildiği bir yemiş verirler. Argan yağı ise zengin bir antioksidan kaynağı olmasını ağlayan temel yağ asitlerinin yanı sıra oldukça yüksek bir oranda E vitamini içerir.

Argan yağı cildi nemlendirir ve cildin esnekliğini arttırır. Cilde faydaları dışında kolesterol ve damar sertliğine de iyi geldiği belirtilir. Argan yağı içerik bakımından zeytinyağına da benzer fakat daha yararlı olması onu öne çıkaran sebeplerdendir.

  • Cildi korur ve iyileştirir.
  • Cildin yaşlanmasını geciktirir.
  • Saçı güçlendirir ve tırnak bakımına yardımcı olur.
  • Kalp damar hastalıklarını önler.

Uygulayacağınız bölge üzerine avuç içinde ıslatılarak uygulanması önerilir. Kişiler tarafından günlük düzenli bir biçimde uygulanabilir. Saç, cilt, tırnak ve vücut bakımı açısından kullanılabilir.

 

Bu konu "tartışma" içerikli yorumlara kapatılmıştır.

SAÇIN ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAMUK KAFA!
Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik ve Güvenlik | İletişim |
Sağlık ve Kozmetik Kategorisinde listelenen ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı , eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği , tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmesini yasakladığından ürün açıklamalarını yazmak yasaktır. Argan yağı sitesi aracılığı ile satılan ürünlerin hepsi bitkisel gıda takviyesidir. ilaç yerine kullanılamaz. Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır. Uygulamaların sorumluluğu ARGAN YAĞI SİTESİ'NE ait değildir. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.
magnezyum yağı megamax epimedyumlu macun vpills gold isveç şurubu Whatsapp'ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?